Kosmetyka auta od podstaw

Co oznacza autodetailing?

Sformułowanie „Auto detailing” wywodzi się z języka angielskiego i oznacza zoptymalizowany proces oczyszczenia, renowacji i konserwacji samochodu, a także jego elementów. Można wyróżnić auto detailing zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz auta. Stosuje się go w kilku celach – między innymi, aby zwiększyć walory estetyczne, a także zadbać o „zdrowie” pojazdu. Bardzo często również korzystają z tej usługi sprzedawcy samochodów. Dzięki temu zabiegowi mogą dość znacząco podnieść cenę pojazdu stosunkowo niewielkim kosztem.

Detailing wnętrza

Detailing wnętrza obejmuje czyszczenie, regenerację i konserwację miejsc, gdzie znajduję się pasażer oraz bagażnika. Na ten proces składają się takie czynności jak czyszczenie dywanów, tapicerki oraz wszelkich elementów plastikowych i metalowych. Auto detailing w tym przypadku ma na celu przywrócenie stanu fabrycznego pojazdów. Nieco inaczej wyglądać będzie ten zabieg w różnych samochodach. Trzeba wiedzieć, iż jest to bardzo kompleksowy zabieg i w trakcie czyszczenia tapicerki wymontowuje się nawet fotele po to, aby zrobić to jak najbardziej dokładnie. Proces ten będzie także nieco bardziej skomplikowany i bardziej czasochłonny, gdy auto posiada tapicerkę skórzaną. Wtedy odpowiednie zabiegi na skórze trwają dłużej i są droższe, jednak efekty końcowe są naprawdę piorunujące.

Detailing zewnętrzny

Auto detailing zewnętrzny obejmuje regenerację i konserwację lakieru, podwozia, kół oraz szyb. Biorąc pod uwagę regeneracje lakieru, można wyróżnić trzy etapy:
1.Oczyszczenie karoserii czyli usunięcie wszelkich zabrudzeń z powierzchni zewnętrznych używając odpowiednich środków.
2. Polerowania powłoki lakierniczej ma na celu usunięcie rys i innych niedoskonałości z lakieru.
3.Konserwacja – polega na nałożeniu ochronnej warstwy zabezpieczającego wosku.

Podsumowanie

Auto detailing jest coraz popularniejszy w naszych czasach. Pozwala lepiej zadbać o nasz samochód oraz sprawić, aby wyglądał jak nowy. Zabiegi wchodzące w skład auto detailingu bmw-768688_1280
nie należą do najtańszych, jednak warto zainwestować w samochód, który ma służyć nam przez wiele lat. Z drugiej jednak strony, koszt takiego zabiegu to około 1200 – 2000 złotych. Biorąc pod uwagę to, jak auto będzie wyglądało po zakończonym auto detailingu jest to naprawdę niski koszt, który warto podjąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × three =